Pravidla pro užívání společných částí
1) V případě chovu domácích zvířat je člen společenství povinen dbát, aby nedocházelo k obtěžování zejména pachem, hlukem nebo znečišťováním společných částí a společných prostor, dodržovat hygienické, veterinární a bezpečnostní předpisy. Je povinen zamezit volnému pobíhání jím držených domácích zvířat, nepřechovávat zvířata a nekrmit je ve společných částech domu a na pozemku, dbát, aby jím držená zvířata neznečišťovala okolí domu a v případě vzniku znečištění toto ihned svým nákladem odstranit. Rovněž je člen společenství povinen zamezit volnému pohybu domácích zvířat ve společných prostorách domu a zajistit pohyb psů ve výtahu a chodbách pouze na vodítku Člen společenství je povinen zdržet se chovu zvířat k domácímu chovu nevhodných, případně nebezpečných druhů.
2) Člen společenství je povinen zdržet se umisťování předmětů nepatřících k vybavení domu ve společných částech a společných prostorách domu, zejména ukládání látek snadno vznětlivých, hořlavých nebo jinak nebezpečných, zdržet se užívání otevřeného ohně, kouření ve společných prostorách domu, výtahové kabině a v prostoru na střeše nebo vytváření přepážek ve společných částech, větrání bytu do společných vnitřních prostorů domu.
3) V případě pohybu ve společných prostorách bez automatického zhasínání světla je povinen člen společenství zajistit, aby bylo při jeho odchodu v těchto prostorách zhasnuto, je povinen dbát na uzavírání oken ve sklepě či komorách, pokud venkovní teplota dosáhne bodu mrazu.
4) Člen společenství je povinen se zdržet užívání balkonu a lodžií jako skladiště, zajistit, aby předměty umístěné na balkonech a lodžiích byly zabezpečeny proti pádu, při zalévání zde umístěných květin dbát na to, aby nedocházelo ke stékání vody do nižších podlaží.
5) Vývěsky, nápisy a další informační zařízení mohou být v prostorách domu a na domě umisťovány pouze s předchozím písemným souhlasem statutárního orgánu společenství; tento souhlas nenahrazuje povolení příslušného orgánu státní správy, je-li ho třeba. Při zániku práva na umístění informačního zařízení se člen společenství zavazuje neprodleně toto zařízení odstranit a svým nákladem uvést místo do původního stavu. Člen společenství se zdrží umisťování reklam a vývěsek na informační tabuli sloužící pro podávání informací statutárním orgánem společenství.
6) Člen společenství je povinen dbát na správné označení zvonku do jednotky jménem svým nebo jménem osoby, jíž umožnil užívání jednotky.
7) Pokud je nezbytné, aby člen společenství uzavřel domovní uzávěry vody, projedná to předem se statutárním orgánem společenství a vyžádá si jeho souhlas. Člen společenství zajistí, aby uzavření a otevření uzávěrů bylo včas oznámeno ostatním dotčeným členům společenství. To neplatí v případě havárií nebo při odvracení nebezpečných situací. K hlavním uzávěrům vody, plynu, kanalizačním čistícím vstupům a dalším obdobným zařízením ve společných prostorách musí být vždy zajištěn volný přístup. Pokud jsou tato zařízení umístěna v prostorách ve výlučném užívání člena společenství (sklepní kóje, garáže apod.), musí být přijata taková opatření, aby byl k těmto umožněn přístup i za nepřítomnosti člena společenství.
8) Klíče od uzamykaných společných prostor v domě od místností, kde jsou domovní uzávěry vodovodu, plynovodu, strojovny výtahu a dalších důležitých zařízení, jsou uloženy na místě k tomu určeném.
9) Každý člen společenství je povinen si při užívání jednotky počínat v souladu s dobrými mravy tak, aby nedocházelo k obtěžování ostatních členů společenství; při provádění stavebních prací v jednotkách je povinen oznámit termín provádění stavebních prací statutárnímu orgánu společenství.
10) Člen společenství je povinen zajistit, aby byl dodržován pořádek ve sklepních prostorách, zdržet se umisťování snadno vznětlivých, hořlavých nebo jinak nebezpečných látek a předmětů do sklepních prostor.
11) Statutární orgán společenství zajišťuje kontrolu využití společných částí v porovnání s jejich původním určením. V případě zájmu člena společenství o využití společných částí, včetně společných domovních prostor, uzavírá člen společenství dohodu s ostatními vlastníky jednotek prostřednictvím společenství vlastníků.
12) V době od 22.00 hod. do 6.00 hod musí být dodržován noční klid. V této době není dovoleno hrát na hudební nástroje, používat vysavače a jiná hlučná zařízení a přístroje (kuchyňské roboty, vrtačky atd.), hlučně zpívat a způsobovat větší hluk pračky, myčky, vířivky apod.). Vlastníci jsou odpovědni i za hluk, který mohou způsobovat s nimi žijící zvířata a návštěvy.
13) Hlučné práce, např. při rekonstrukci jednotky, mohou být prováděny pouze v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hod. a o sobotách v době od 8.00 hod. - 14.00 hod. je možné tyto práce provádět pouze v případě, kdy vlastník informoval o svém záměru práce provádět i ve dnech pracovního klidu 5 dní před okamžikem zamýšleného provádění těchto prací písemně, vyvěšením tohoto oznámení na vývěsce Shromáždění, umístěné v prostorách vstupu do domu. Vlastník, pro nějž se práce provádí, je povinen zajistit následný úklid společných prostor na svoje náklady, pokud dojde k jejich znečištění. O provádění hlučných, potencionálně znečišťujících či jinak obtěžujících prací je vlastník jednotky povinen dopředu informovat statutární orgán a dále ostatní vlastníky vyvěšením sdělení na domovní vývěsce (ve sdělení uvede předpokládanou dobu trvání a kontakt na odpovědnou osobu za provádění prací).
14) Ve společných prostorách není povoleno skladování předmětů, o případné výjimce rozhoduje předseda společenství vlastníků.
15) Je dána povinnost dodržovat zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm ve všech společných prostorách domu.
16) Je dána povinnost vstupní domovní dveře v době od 22. hod do 6. hod zamykat.
17) Větrat okny do společných prostor lze pouze v případě příznivých klimatických podmínek a po vyvětrání okno uzavřít.
18) Je zakázáno vpouštět do domu osobu, která není vlastníkem jednotky v domě, ani k žádnému z vlastníků v domě prokazatelně nepatří.
19) V případě znečištění společných částí (vlastníkem, osobou, kterou vpustil, zvířetem, za něž je odpovědný apod.) je vlastník povinen na svoje náklady znečištění odstranit.
20) Odpad lze vhazovat pouze do označených nádob. Do směsného odpadu nevhazovat odpad, který lze vytřídit (sklo, plasty, papír, nebezpečný odpad, stavební suť atd.), nebo který do směsného odpadu není určen. Je zakázáno odkládat jakýkoli odpad vedle nádob. Jedinou přípustnou výjimkou jsou vánoční stromky, které lze odkládat vedle nádob.
21) Úklid balkonů není možné provádět vymetáním smetí z balkonů do venkovního prostoru.
22) Odstávku vody či topení je možné učinit pouze po předchozí domluvě s předsedou společenství vlastníků za předchozího upozornění ostatních vlastníků bytových jednotek a nájemníků učiněném nejpozději 5 dní před plánovanou odstávkou, a to umístním písemného upozornění na nástěnce domu
Vytvořeno Klukavý Tomáš
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky